Zákaz predaja pyrotechniky

Obchodný reťazec Kaufland Slovenská republika ponúka vo svojom sortimente v období pred novým rokom aj pyrotechniku, ale jedná sa o tzv. „tichú“ „nízkovýbušnú“ pyrotechniku, ktorá je zameraná na zníženie negatívneho dopadu na život a zdravie domácich a divokých zvierat.
 
Reťazec už 3 roky nemá v pyrotechnickom sortimente ponuku petárd a ani ďalších výrobkov, ktorých hlavným efektom je zvuk / hluk. Túto skutočnosť som si overil v predajni v Seredi a je tomu skutočne tak.
 
Avšak v tom istom obchodnom dome, priamo pred vchodom do samotnej predajne sa nachádza ďalší stánok s pyrotechnikou, kde bez problémov dostanete kúpiť všetky druhy pyrotechniky.
Keďže priestory patria tiež tejto spoločnosti, oslovil som ich v tejto veci a prisľúbili mi, že sa danej veci budú venovať.
 
Je to totiž také alibistické, vylúčiť tento sortiment zo svojho predaja a pritom umožniť jeho predaj v bezprostrednej blízkosti vlastnej predajne.
 
Absurdná v tomto smere mi príde aj petícia, ktorou chcú iniciátori zrušiť aktuálne platný zákon o predaji či používaní pyrotechniky.