Zelená doprava je prioritou aj v meste Sereď

Pred mestským úradom v Seredi bol len nedávno osadený nový poschodový stojan pre bicykle.
 
Mesto Sereď ho získalo v rámci národnej kampane Do práce na bicykli, ktorej sa zúčastnilo aj v tomto roku. Stojan získala náhodným výberom práve naša samospráva, keďže splnila podmienku účasti minimálne sto súťažiacich. Aj tento počet naznačuje rastúci trend počtu obyvateľov mesta, ktorí využívajú bicykel ako dopravný prostriedok.
 
Stojan nájdete priamo pred mestským úradom a slúžiť bude širokej verejnosti, vrátane zamestnancov ale aj návštevníkov mestského úradu či priľahlej pošty.
Poschodový stojan pre bicykle je umiestnený na mieste jedného parkovacieho miesta pre auto a jeho súčasťou je aj zelená podfarbená plocha. Kampaň sa aj takouto formou snaží poukázať na potrebnú zmenu prístupu v oblasti dopravy a zvýšenia podielu jej udržateľných foriem, medzi ktoré patrí aj cyklistika. Na jednom parkovacom mieste pre jedno auto takto môže zaparkovať až 8 bicyklov. Ide tak o efektívnejšie využitie parkovacieho miesta a celkovo verejného priestoru.
 
Používanie tohoto stojanu je v podstate veľmi jednoduché. Od bežného stojanu sa líši len svojou poschodovou časťou. Jej obsluha je však intuitívna a systém obsahuje mechanické časti, ktoré uľahčujú samotnú manipuláciu. Bicykel je možné bezpečne uzamknúť aj o jeho rám. Pre ilustráciu sme pripravili aj krátky videonávod.
 
Nech nám stojan všetkým slúži čo najlepšie.

GALÉRIA